צור קשר
*
*
טיפים והמלצות

פעילויות מיוחדות מבית צעד קדימה

המיוחדים של צעד קדימה - פעילויות ותוכניות  


צעד קדימה מציעה טיול משפחות עם עמותת "בדרכם" פרטים כאן


עובדה בשטח

למה צריך את הנגב, אם בכלל ?  

נתחיל בארוחת בוקר בחוות בודדים באזור שדה בוקר. 

נצא למסלול מדברי בנחל חווארים – שם נערוך משימות קבוצתיות ברוח הנגב. נתחרה בתתי קבוצות על האופן בו מתמודדים צמחים, בעלי חיים ואנשים במדבר, כולל משחק ניווט והכנת דגלים ברוח הקבוצה. נמציא שיר קבוצתי ונרשום אותו על בנדנות הישרדות. 

נאכל בארוחה טובה – מטפונה/ פוייקה או חאפלה בדואית. 

נצא לספארי מדברי – רכב 4X4 שייקח אותנו במרחבי המדבר לעבר עין עקב.

נרחץ במים הכחולים ונתכונן לעריכת פרסומות המשלבות את האחווה הקבוצתית של החברה והחיבור
 
 
לנגב.

ברוח השטות והכיף, נתחבק ונחזור לביתנו.

ניתן להוסיף במעיין פריסה של פירות, עוגות ושתייה קרה. 

ניתן להוסיף ארוחת בוקר בחוות בודדים.

 

מסורות מדבר

המדבר היווה בסיס לחיים ענפים של תרבויות שלמות. 

אלה ששלטו בו יכלו לנצל אותו למטרותיהם, אך בד בבד לשמור עליו. 

   

נצא בעקבות תרבויות המדבר – חיי הנוודים והשורדים, ונחווה את המדבר דרך  אורח חייהם ותרבותם.  נתחיל את היום בפרידה מכל האמצעים המחברים אותנו לעולם המודרני ושיגרת היום הלחוץ (כמו טלפונים ושעונים). נצא למסלול הליכה מרהיב שבמהלכו נקבל משימות להכנת פריטים לשימוש לצורך החיים במדבר. המשימות מתבצעות בשטח תוך שימוש בטבע - נכין תכשיטים, איפור, ערכות עזרה ראשונה ובושם. במהלך המסלול נגיע לבור נבטי קדום, שם נפגוש בנגנים שינעימו את זמננו באווירה אתנית. נעבור סדנא קצרה של ניווט וגששות שבמהלכה יהא עלינו למצוא את חברינו.

נגיע למתחם המאהל, שם נצא לסיור עם כלי הרכב המדברי המסורתי – גמלים.

ונסיים בארוחת חפלה בדואית במאהל.


סיעור חושים בתל-אביב

אטרקציות: טעימות, סיור דיאלוג בחשכה.

נתחיל בשוק לוינסקי...

בדרום תל אביב, ברחוב אחד, התקבצו להם עדות שונות והקימו דוכני בוטיק וחנויות מכירה. נסתובב בין הצבעים והריחות, נטעם, נשמע את סיפורי המקימים ואף נזכה לטיפים קולינאריים. נשמע קצת על ההיסטוריה של תל אביב והשכונה. נסקור את העדות השונות שהתקבצו להן כאן על מגוון מאכלים וטעימות. נריח, נחוש, ונטעם.

 

מה נאכל??

פלטת גבינות וחמוצים, בורקיטס תורכי + לימונדה/ יוגורט, עלי גפן וכרוב ממולאים מהמטבח התורכי, מרציפן ונשיקות. הטעימות עשויות להשתנות בהתאם למחיר ולפניות הדוכנים.

נמשיך לסדנא של שפת הסימנים... 

במרכז 'נא לגעת' ביפו – מקום מפגש של אוכלוסיית החירשים עיוורים. שם נתוודע לתקשורת בין אישית המסתכמת על סימנים ומבט ישיר, ונקבל כלים בעזרתם נוכל לצור שפה רק לצוות שלנו. 

או בסדנת פיסול בחמר בחושך – מנחים עיוורים מדריכים את משתתפי הסדנא בסביבת  

היצירה החדשה שבה האצבעות הן העיניים ויכולת הביטוי מפתיעה.

לאחר הסדנא נתרווח עם קפה ועוגה בקפה קפיש שבמרכז 'נא לגעת' – בית קפה מעוצב ותוסס המציע מבחר מטעמים ותקשורת מסוג אחר. המלצרים החרשים וכבדי השמיעה של קפה קפיש ישוחחו אתכם בשפה שאתם לא מכירים, שפת הסימנים. תופתעו לגלות כמה קל וכיף לתקשר בדרכים שמעבר לשפה המדוברת, וכיצד בילוי "שגרתי" בבית קפה יכול להפוך לחוויה מיוחדת במינה.  
 
טיול קרקס עם גלגלאש

נצא אל הטבע למסלול מקסים, כשבמהלך המסלול נתייחס הן לטבע ולנקרה לדרכינו והן לעולם הקרקס. נבחן את התכונות המאפיינות את אמני הקרקס ובצורה היתולית נתרגל את התכונות הללו. בסוף המסלול, לאחר מנוחה קלילה, נעבור ע"י גלגלאש סדנת ג'אגלינג. בסדנה נכיר מקרוב את כל אחד מהאביזרים של עולם הג'אגלינג ונתרגל איתם, כשבסוף הסדנה האמיצים והטובים, יופיעו בפני שאר האנשים. לסיום מושלם, גלגלאש יופיע במופע אש מרשים, מלהיב, משעשע ומהפנט כאחד.

 

 


 


כי אנחנו תמיד צעד אחד קדימה , איתך ובשבילך ....  

אזה"ת עמק חפר , רח' גשר העץ ת.ד 12101 מיקוד 38800 טלפון 04-6341001 פקס 04-6247114